• Turgay Malatyalı
    Turgay Malatyalı

    turgaymalatyali94@gmail.com

    27 Şub 2015 18:29 2957 Okunma

Beşiktaşlı kardeşlerim maç öncesi adeta bu zaferin müjdesini verdi.Maç başlayana kadar tribünler tıklım tıklım doldu.Bu büyük aileye yakışan bir taraftar vardı tribünlerde.maça gelecek olursak maç iki tarafından da birbirini tartmasıyla başladı.

20. dakkaya kadar oldukça durağan bir maç geçti.Liverpoolun bunda rolünün çok büyük olduğunu söylemek gerekir. Tüm sezon boyunca Beşiktaşın en iyi yaptığı şeylerden biri olan hızlı atak organizasyonlarını bu maçta pek göremedik.Çıkmaya çalışırken kaptırdığımız toplar başımıza biraz dert oldu ancak Cenk sağolsun gole izin vermeyip bizi felaketten kurtardı.Ayrıca Opareye de değinmeye geçemeyeceğim.Dün akşamki performansıyla her ne kadar maç eksiği olsa da forma yarışında bende varım dedi.Gerçekten çok hızlı bir oyuncu.Savunmada neciple kusursuz oynadığı gibi gerektiğinde de hücuma katkı sağladı.Bunları Franco için söylemek mümkün değil.Çoğu pozisyonda ağır kaldı.Neyse ki liverpool sterlingle yakaladığı tehlikelerden yararlanamadı.Sosayla son haftalarda performansında düşüş gözlemlediğim Olcay ilk yarıda adeta sahada yoklardı. Bu yüzden Demba Ba bir türlü istediği topları alamadı.Liverpool savunmasını tebrik etmek lazım Demba Bayı ve Töre'yi gerçekten de iyi markaj altına aldılar. İki takımında hiç risk almadığı ilk yarı golsüz sona erdi.İkinci yarıya geldiğimizde ise Beşiktaştaki en büyük sıkıntı hücum hattı ile orta sahasının bir türlü birleşememesiydi.55.dakkadan sonra yavaş yavaş Beşiktaşımız Durumun ve dakikaların ilerlediğinin farkına vardı ve kartallar gibi mücadele etmeye başladı.

Bana göre Tolgay - Sosa değişiminde Biliç adeta kumar oynadı.Tolgaya böyle bir maçta görev vermek gerçekten yürek ister Biliçte de yürek fazlasıyla var.tolgayın oyuna girmesi takımı adeta toparladı ve tolgay paslarla takımı yönetti.Çok geçmeden de Dembanın müthiş pasına aynı güzellikte bir vuruşla 72.dakikada topu ağlara gönderdi ve Biliçin yüzünü kara çıkarmadı.Kalan dakikalarda Beşiktaş çok baskılı oynadı Gökhan Töre daha çok oyuna girmeye başladı ve 2. golü aramaya başladı.Ancak başarılı olamadı.90+2 de de direk Liverpoolun tarafında olup da demba'ya gol izni vermeyince maç 1-0 Beşiktaşımızın üstünlüğüyle sona erdi ve uzatmalara gitti.

Uzatmalarda ilk yarının benzeri bir oyun vardı. Her iki takımda yiyecekleri bir golün telafisinin olmayacağının farkındaydı.Beşiktaş 2.uztmada her ne kadar Liverpool kalesini abluka altına alsada aradığı golü bir türlü bulamadı ve penaltı vuruşlarına gidildi.Ben bir Beşiktaş taraftarı olarak gerçekten de turu kaybettiğimize inandım.Çünkü Beşiktaşlılar bilir ki bizim takımda gerçekten şans diye birşey yok.Bu yüzden penaltı atışlarını nefessiz izledim.Louren sağolsun topu doşarı atarak yüreğimize su serpti ve turu bize verdi. Pardon aslında turu ve intikamımızı da acısını çıkara çıkara eze eze bileğimizin hakkıyla aldık ve Liverpool İngiltereye giderken onların arkasından good bye liverpool naraları attık.Ben başta oyuncularımız olmak üzere tüm Beşiktaş ailesine ve o stadı dolduran ve tv başından şanlı Beşiktaşımıza destek verenlere de şükran ve teşekkürlerimi sunuyorum.Bu zorlu ve acılı günlerimizde hepimizin yüzünü güldürdünüz. Sağolun Varolun.

YORUMLAR